Archiwum Protestów Publicznych jest otwartą platformą dystrybucji obrazów związanych z napięciami społeczno-politycznymi w Polsce od roku 2016.

Dokumentalny charakter kolekcji jest śladem aktywizacji społecznej, oddolnych inicjatyw sprzeciwu wobec decyzji politycznych, łamania zasad demokracji i praw człowieka. Archiwum formułuje również ostrzeżenie przed rosnącym populizmem, ksenofobią i szeroko rozumianą dyskryminacją.

Archiwum Protestów Publicznych przedłuża żywotność obrazów, które związane są z konkretnymi wydarzeniami, a których trwanie kończy się np. wraz z publikacją na łamach prasy. Sprofilowana i dedykowana konkretnemu problemowi platforma APP gromadzi fotografie w jednym, łatwo dostępnym zbiorze, który z czasem stanie się częścią domeny publicznej. Korzystanie z zasobu archiwum będzie otwarte dla wszystkich użytkowników, którzy wyrażą chęć komunikowania wartości, z którymi identyfikuje się kolekcja.

Celem Archiwum Zgromadzeń Publicznych jest internetowa platforma z dokumentacją protestów i demonstracji, które miały i będą miały miejsce na ulicach Warszawy oraz w innych miastach Polski. Startowa Internetowa baza danych będzie zawierać fotografie wraz z opisami autorstwa Agaty Kubis, Adama Lacha, Rafała Milacha, Chrisa Niedenthala i Wojtka Radwańskiego i Pawła Starca. Baza będzie systematycznie się powiększać.

Projekt powstał przy wsparciu finansowym ze środków m. st. Warszawy